Jak Bromberg stał się Bydgoszczą? – szkolne obchody 100-lecia miasta

Uczniowie klas 4-8 pod takim hasłem przygotowywali się do uczczenia 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski. Zdobywali informacje na temat historii miasta w czasie 148 lat pruskiego zaboru oraz okoliczności wyzwolenia Bydgoszczy w styczniu 1920 roku.  

Wiedzę wykorzystali do przygotowania gier planszowych pt. „Gra o niepodległość”. Wielu uczniów zaangażowało się w to przedsięwzięcie i indywidualnie lub w parach wykonali gry planszowe na temat drogi Bydgoszczy do niepodległości, opracowali pytania i zasady gry, dołączyli potrzebne w grze kostki, pionki i inne elementy. Główną atrakcją w czasie tygodniowych obchodów 100-lecia Bydgoszczy było wykorzystanie przygotowanych przez uczniów gier planszowych na lekcjach historii w klasach 4-8.

Uczniowie zadbali także o wystrój korytarza na drugim piętrze i rozwiesili niebieskie, czerwone i białe balony oraz flagi Bydgoszczy. W poniedziałek 20 stycznia odbył się szkolny konkurs wiedzy o historii miasta dla uczniów klas 8, a we wtorek przy współpracy ze wszystkimi wychowawcami, międzyklasowy konkurs „Bydgoszcz dawna i współczesna na fotografiach”. Wszyscy uczniowie trzynastu klas starszych rozpoznawali na wyświetlonych fotografiach bydgoskie zabytki, pomniki, parki, ulice, miejsca sportu i nauki. Bezkonkurencyjna w tym konkursie okazała się klasa 8b! Wszyscy uczniowie mogli jednak uzupełnić swoją wiedzę o Bydgoszczy i obejrzeć następnie na holu prezentację przedstawiającą ważne miejsca miasta.

W związku z tym, że Rada Miasta Bydgoszczy podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia w Bydgoszczy roku 2020 – Rokiem 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski, przed nami jeszcze kolejne uroczystości i konkursy związane tematycznie z naszym miastem.

Uczniowie, którzy wykonali gry planszowe:

kl. 4a: Lukas Karvelis, Aleks Łepek, Adam Mrozik

kl. 5a: Nikodem Wierciński

kl. 5b: Wiktoria Kowalska

kl. 5c: Maja Rączka, Anna Langner, Laura Nowik, Filip Junczewski

kl. 6a: Anna Sawczuk

kl. 6b: Wiktor Karczewski, Anna Magierowska, Maksymilian Szalewski

kl. 8a: Michał Stefaniak

kl. 8c: Amelia Nowik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s