Dzień Patrona Szkoły

Jak co roku we wrześniu, uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Patronów Szkoły – Bohaterów Westerplatte.

Uczniowie tego dnia przyszli w strojach apelowych i na godzinach wychowawczych w klasach 4-8 obejrzeli i omówili z wychowawcami  fragmenty filmów poświęconych obronie Westerplatte oraz w zespołach wykonali zadania: rozwiązali krzyżówki o Patronie, rysowali Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz złożyli z puzzli zdjęcia przedstawiające obiekty znajdujące się na Westerplatte.

W tym czasie na holu II piętra odbył się międzyklasowy multimedialny turniej wiedzy o Patronie Szkoły, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas 4-8. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat siedmiu  dni obrony Westerplatte, postaci dowódcy i zastępcy dowódcy placówki, a nawet znajomości wiersza „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”.  Turniej wygrały przedstawicielki klasy 8c: Olga Kubacka i Marta Babińska. Gratulujemy! Swoją wiedzę o Patronie mogli sprawdzić jednak wszyscy uczniowie szkoły, ponieważ podczas długich przerw losowali pytania  z „Koszyczka pytań” . Za poprawną odpowiedź nagrodą był cukierek.

Prace plastyczne wykonane przez uczniów na godzinach wychowawczych zostały wywieszone na okolicznościowej tablicy poświęconej Patronowi Szkoły.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s