Dzień Patrona Szkoły – Bohaterów Westerplatte

Uczniowie klas 4-8 i 3 gimnazjum uczcili 27 września Bohaterów Westerplatte poprzez udział w obchodach Dnia Patrona Szkoły.

Wszystkie klasy uczestniczyły w uroczystym apelu, podczas którego przypomnieliśmy przebieg siedmiu dni obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte we wrześniu 1939 roku. Uczniowie obejrzeli także prezentacje z fragmentami filmu o bohaterskiej obronie placówki i wysłuchali nagrania słów Jana Pawła II skierowanych do młodzieży podczas pielgrzymki na Westerplatte. Na apelu rozbrzmiała również „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” według słów K. I. Gałczyńskiego. Podsumowaniem obchodów były zadania dla wszystkich klas. Uczniowie w ramach konkursu rozwiązali krzyżówkę z wiedzy o Patronie Szkoły oraz ułożyli z puzzli pomnik.

Na szkolnym korytarzu została zorganizowana wystawka prac uczniów. Tematem prac plastycznych i przestrzennych był w tym roku Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Obchody Dnia Patrona Szkoły przygotowała  grupa uczniów kl. 8b i kl. 8a; w postać dowódcy jednostki, majora Henryka Sucharskiego wcielił się uczeń kl. 8b Szymon Walkiewicz.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s