Obchody Święta Niepodległości kl. 4-7

Uczniowie klas 4-7 oraz zaproszeni gimnazjaliści uczcili Święto Niepodległości w piątek 10 listopada.

Uroczysty apel rozpoczął się tradycyjnie od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie wysłuchaliśmy recytacji wierszy i pieśni pt. „Niepodległość” w wykonaniu Agnieszki Smoczyńskiej i zespołu, a uczeń klasy 4b, Maciej Witaszak zagrał dla nas na skrzypcach utwór pt. „Rota”.

Niespodzianką na apelu był film, specjalnie na tę okazję nagrany przez Szkolny Klub Filmowy „KF 7”, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły i opowiedzieli, jak rozumieją słowo „patriotyzm” i kto zasługuje ich zdaniem na miano „patrioty”. Podniosłą  atmosferę pierwszej części uroczystości podkreśliły stroje apelowe uczniów oraz wykonane na godzinach wychowawczych i przypięte do bluzek kotyliony.

W drugiej części spotkania odbył się quiz wiedzy historycznej na temat drogi Polski do niepodległości i postaci Józefa Piłsudskiego. Reprezentanci klas zostali podzieleni, zgodnie z barwami narodowymi,  na dwie drużyny: „Białych” i „Czerwonych”. Odpowiedzi do wyświetlanych na tablicy pytań mogła udzielać także publiczność. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą historyczną i jury ogłosiło remis, czyli zwycięstwo „Biało – Czerwonych”.

Na apelu zostały wręczone nagrody uczniom, którzy przygotowali w ramach zadania dodatkowego z historii, najciekawsze quizy wiedzy o postaci Józefa Piłsudskiego. Książki ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali: Mikołaj Kozłowski z kl. 5b, Amelia Nowik z kl. 6c i Oliwia Dyka z kl. 7a.

W ostatniej części spotkania odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych: „Ułani, ułani” oraz „Warszawianka” prowadzonych z publicznością przez solistów: Zuzannę Waliszewską z kl. 7c i  Amelię Sienkiewicz z kl. 6b.

Całą uroczystość prowadziły: przewodnicząca SU Julia Sosnowska i jej zastępca Julia Tokarz. Samorząd Uczniowski zorganizował także z okazji Święta Niepodległości pokaz mody pt. „Polsko, kocham Cię”, a w czasie przerw tego dnia mogliśmy słuchać pieśni patriotycznych.

W radosnej atmosferze uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s